NU IHTM је upisan na listu partnera EFSA

Drage kolege,

zahvaljujući statusu kandidata za pristupanje EU otvorena je mogućnost našeg učestvovanja u predpristupnim programima Evropskog organa za bezbednost hrane (European Food Safety Authority - EFSA) sa ciljem:

- Povezivanje stručnog i naučnog kadra kroz nacionalnu mrežu, a zatim i mrežu EFSA.

- Razvijanje sistema za razmenu podataka u vezi zoonoza, antimikrobne rezistencije i bolesti prenosivih hranom;

- Podizanje nacionalnih kapaciteta za procenu rizika i komunikaciju rizicima;

- Povezivanje projekata EFSA i zemalja članica sa predpristupnim zemljama u cilju podizanja spremnosti regiona za suočavanje sa rizicima u hrani;

Više informacija dostupno je preko Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede:

IHTM je upisan na listu partnera EFSA kao neprofitni partner sa kompetencijama u oblasti: aditiva za hranu, enzima, hemijske kontaminacije hrane, dietetskih proizvoda, alergena, nove hrane, zaštite životne sredine, nanotehnologije i novih rizika. Naše naučne aktivnosti i tehničke aktivnosti iz oblasti rada EFSA obuhvataju i prikupljanje i analizu podataka u vezi sa identifikacijom rizika, procenu rizika, analize hrane za ljude i životinje, naučne i tehničke studije.

Ukoliko imate interes za saradnju, ideje, pitanja i inicijative molim pišite na elektronsku adresu (uros@chem.bg.ac.rs) kako bismo skupa koordinirali doprinos naše institucije.

docxVesti iz EFSA

S pozdravom,