Uspeh naših saradnika – intervju u inostranim medijima

Vesnik evropskog konzorcijuma Graphene Flagship objavio je intervju sa našim kolegom dr Markom Spasenovićem. U rubrici „Spotlight“, kolega je pričao o razvoju gasnih senzora i mikrofona na bazi grafena u našem Centru za mikroelektronske tehnologije.

Graphene Flagship je projekat koji Evropska komisija (EK) finansira sa milijardu evra u periodu od deset godina. Projekat je, zajedno sa projektom „Human brain“, prvi ove razmere koji je EK lansirala 2013. godine u okviru programa FET Flagships koji ima za cilj da odgovori na velike naučne i tehnološke izazove današnjice kroz dugotrajna multidisciplinarna istraživanja i razvoj. Konzorcijum se sastoji od 150 akademskih i industrijskih partnera u 23 zemlje, a od 2018. IHTM je pridruženi partner.