Milica Radibratović

Istraživač saradnik

Adresa:

IHTM, Centar za hemiju, Univerzitet u Beogradu, Studentski trg 12-16, 11000 Beograd
Grupa: Grupa za Molekulsko Modelovanje i Bioinformatiku
Elektronska pošta: milicab@chem.bg.ac.rs

Obrazovanje:

2008. Diplomirani hemičar, Hemijski fakultet, Univerzitet u Beogradu
2010. Master hemičar, Hemijski fakultet, Univerzitet u Beogradu
2010 – student doktorskih studija – program hemija, Hemijski fakultet, Univerzitet u Beogradu

Zvanja:

2011. Istraživač pripravnik
2011. Istraživač saradnik

Članstva u društvima:

Srpsko hemijsko društvo
Srpsko kristalografsko društvo

Profesionalno iskustvo: 2011 – IHTM – Centar za hemiju, Univerzitet u Beogradu

Oblasti interesovanja: Teorijska hemija, Neorganska hemija, Biohemija

Znanje jezika: Engleski jezik

Najznačajniji projekti:

Osnovna istraživanja:
2011 – 2013: Proučavanje fizičkohemijskih i biohemijskih procesa u životnoj sredini koji utiču na zagađenje i istraživanje mogućnosti za minimiziranje posledica,
2013 – 2015: Proučavanje odnosa strukture i aktivnosti novosintetisanih biološki aktivnih supstanci,
2015 – Molekularne osobine i modifikacije nekih respiratornih i nutritivnih alergena.

Izabrane publikacije:

Publikovani radovi:

1. Božidarka L. Zarić, Milica V. Bukorović, Srđan S. Stojanović, "Strong and weak hydrogen bonds in Sm/LSm oligomeric assemblies: a comparison of intra- and interchain interaction", Digest Journal of Nanomaterials and Biostructures, 2013, 8 (2), 639-654.
  2. Simeon L. Minic, Miloš Milcic, Dragana Stanic-Vucinic, Milica Radibratovic, Theodore G. Sotiroudis, Milan R. Nikolic and Tanja Ćirković Velickovic, „Phycocyanobilin, a bioactive tetrapyrrolic compound of blue-green alga Spirulina, binds with high affinity and competes with bilirubin for binding on human serum albumin“, RCS Advances, 2015, 5, 61787-61798.