Uspeh naših saradnika - nagrada Privredne komore Srbije dr Branki Lončarević

U Privrednoj komori Srbije dodeljene su godišnje nagrade za najbolje doktorske disertacije u prethodne dve školske godine (2018/2019. i 2019/2020), čija su rešenja primenljiva u privredi i doprinose razvoju nauke, ekonomije i društva u celini. Dodeljeno je ukupno 17 nagrada. Među 11 nagrađenih za školsku 2018/2019 je i naša koleginca dr Branka Lončarević, naučni saradnik IHTM-a, koja je doktorsku disertaciju Optimizacija produkcije levana bakterije Bacillus licheniformis i primena u sintezi kopolimera odbranila na Univerzitetu u Beogradu – Hemijskom fakultetu 01.07.2019. Doktorska disertacija je urađena u laboratorijama Grupe za mikrobiološku hemiju i biotehnologiju Katedre za biohemiju, Univerziteta u Beogradu – Hemijskog fakulteta i Centra za hemiju IHTM-a.

Čestitamo koleginici i želimo joj puno uspeha u daljem radu i istraživanjima!