Obaveštenje - Skup o projektu Jadar u SANU

Obaveštavamo vas o naučno-stručnom skupu vezanom za eksploataciju minerala jadarita u Rađevini, u okolini Loznice, „Projekat „Jadar“ – šta je poznato?“, koji će se održati 6. i 7. maja 2021. godine, u Svečanoj sali Srpske akademije nauka i umetnosti, sa početkom u 9 sati. Organizatori skupa su Akademijski odbor „Čovek i životna sredina“, Akademijski odbor za materijale i Odbor za hemiju Odeljenja hemijskih i bioloških nauka. Cilj skupa jeste da se svi elementi procene opravdanosti ovog projekta naučno i stručno vrednuju, i da se evaluiraju njegove koristi i štete, i to od strane onih koji kompetentno mogu da sagledaju i anticipiraju probleme koji mogu da proizađu eventualnom realizacijom ovog projekta. Zbog epidemiološke situacije kapacitet Svečane sale bitno smanjen, pa će ulaz će biti omogućen samo za prvih 60 slušalaca koji svoje prisustvo, po danima, prijave na mejl sasaconf@sanu.ac.rs i sa sobom ponesu štampanu ili elektronsku potvrdu o prijavi. Direktan prenos skupa moći će da se prati  preko veb sajta SANU https://www.sanu.ac.rs/direktan-prenos/. Gledaoci direktnog prenosa moći će da upute pitanja na mejl sasaconf@sanu.ac.rs,  koja će se potom grupisati po temama i izložiti u okviru diskusije na okruglom stolu, drugog dana skupa. Program skupa i apstrakti izlaganja mogu se naći na linku.