Obaveštenje - Javni poziv za učešće u sredstvima Ministarstva u 2021. godini

Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije uputilo je javni poziva za finansijsku podršku koju Ministarstvo pruža u okviru pet programa sa ciljem podsticanja i razvoja kadrova za bavljenjem naučno-istraživačkim radom. U okviru ovih programa Ministarstvo će finansijski podržati 17 različitih aktivnosti studenata, doktoranada i istraživača među kojima su stipendiranje studenata doktorskih i master akademskih studija, mladih istraživača, sufinansiranje učešća na naučnim skupovima, studijskih boravaka u inostranstvu, troškove prijave i odbrane doktorskih disertacija istraživača i stipendista Ministarstva, post-doktorskog usavršavanja istraživača. Ministarstvo će izdvojiti sredstva i za nabavku naučne i stručne literature iz inostranstva, izdavanje naučnih časopisa i monografija, održavanje naučnih skupova i sufinansiranje kolektivnih članarina u međunarodnim naučnim udruženjima i organizacijama. Tekst javnog poziva, obrasci i kriterijumi se mogu naći na sajtu Ministarstva.