Uspeh naših saradnika – učešće na projektu odobrenom za finansiranje u okviru Specijalnog programa istraživanja COVID – 19

U okviru Specijalnog programa istraživanja COVID-19, Fond za nauku Republike Srbije će finansirati 14 projekata – 11 iz oblasti biomedicinskih nauka, 2 iz oblasti ekonomskih, socioloških, psiholoških istraživanja i upravljanja složenim sistemima i 1 projekat iz oblasti biomedicinskog inženjerstva i informacionih tehnologija, sa ukupnim budžetom od skoro 2.000.000 evra. Konačnu listu odobrenih projekata možete pronaći na linku.

Na jednom od finansiranih projekata koje je dobio  Univerzitet u Beogradu - Hemijski fakultet, na projektu kojim rukovodi prof. dr Radomir Saičić (SMART Repurposing - Small Molecule Anti-RNA-virus Therapy. Repurposing Iminosugars and Chloroquine Analogues Against COVID19) učestvuje i dvoje kolega iz našeg Instituta, iz Centra za hemiju. To su dr Dejan Opsenica, naučni savetnik i dr Sandra Šegan, viši naučni saradnik.

Kompletnu informaciju o rezultatima možete pronaći na linku.