BIOLAWEB istraživači u Obrazovno-naučnom programu RTS-a (6. april 2024.)

Dr Susanne Schneider (NIVA, Norveška), dr Frederic Rimet (INRAE, Francuska), dr Martyn Кelly (UК) zajedno sa BIOLAWEB istraživačima iz IHTM razgovarali su za nacionalnu televiziju, RTS, u okviru Obrazovno-naučnog programa “Edu global”. Televizijska ekipa pratila je letnju sezonu uzorkovanja, što je jedna od aktivnosti BIOLAWEB projekta. Stručnjaci su pokušali da objasne značaj monitoringa jezera i osnovni koncept novog pristupa u biomonitoringu zasnovanom na analizi DNК iz životne sredine, poznatom kao metabarkoding, i istakli su njegove praktične prednosti. Takođe, naš tim je direktno na terenu objasnio proces uzorkovanja, filtriranja, i pripremu uzoraka za metabarkodiranjе.

Emisija „Eko perspektiva: Svet u kapi vode” emitovana je na RTS 2, 6. aprila 2024. godine, a sada je dostupna i na YouTube kanalu BIOLAWEB projekta: