BIOLAWEB tim je uspešno završio jesenje uzorkovanje (Oktobar – Novembar 2023. godine)

Naučni tim BIOLAWEB-a uspešno je završio jesenje uzorkovanje na jezerima širom Srbije. U ovom periodu uzeti su uzorci silikatnih algi, fitoplanktona i makrofita iz Savskog jezera, Markovačkog jezera, Plave Banje i Pečene Slatine, na istim lokalitetima kao u proleće i leto ove godine. Ovi uzorci će biti analizirani u partnerskim institucijama (metabarkodiranje), što će omogućiti identifikaciju prisutnih organizama na osnovu njihove DNK. Rezultati metabarkodinga će doprineti preciznijoj i efikasnijoj identifikaciji prisutnih organizama, omogućavajući detaljnije analize ekosistema u ovim jezerima. Pored bioloških analiza, istraživači će uraditi i hemijske analize vode.

BIOLAWEB tim je oduševljen što je uzorkovanje planirano za ovu godinu završeno! Obrada uzoraka može da počne!