НУ ИХТМ је уписан на листу партнера ЕФСА

Драге колеге,

захваљујући статусу кандидата за приступање ЕУ отворена је могућност нашег учествовања у предприступним програмима Европског органа за безбедност хране (European Food Safety Authority - EFSA) са циљем:

- Повезивање стручног и научног кадра кроз националну мрежу, а затим и мрежу ЕФСА.

- Развијање система за размену података у вези зооноза, антимикробне резистенције и болести преносивих храном;

- Подизање националних капацитета за процену ризика и комуникацију ризицима;

- Повезивање пројеката ЕФСА и земаља чланица са предприступним земљама у циљу подизања спремности региона за суочавање са ризицима у храни;

Више информација доступно је преко Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде:

ИХТМ је уписан на листу партнера ЕФСА као непрофитни партнер са компетенцијама у области: адитива за храну, ензима, хемијске контаминације хране, диететских производа, алергена, нове хране, заштите животне средине, нанотехнологије и нових ризика. Наше научне активности и техничке активности из области рада ЕФСА обухватају и прикупљање и анализу података у вези са идентификацијом ризика, процену ризика, анализе хране за људе и животиње, научне и техничке студије.

Уколико имате интерес за сарадњу, идеје, питања и иницијативе молим пишите на електронску адресу (uros@chem.bg.ac.rs) како бисмо скупа координирали допринос наше институције.

docxВести из ЕФСА

С поздравом,