Обавештење - отворен јавни позив Фонда за науку Републике Србије ДОКАЗ КОНЦЕПТА

Фонд за науку Републике Србије расписао је јавни позив за пријаву научноистраживачких пројеката у оквиру програма Доказ концепта. Програм Доказ концепта намењен је тестирању научних идеја или претпоставки са могућностима комерцијалне примене. Програм укључује финансирање пројеката који ће се бавити истраживањима на нивоима технолошке спремности ТРЛ 2-3, који обухватају доказивање концепта и дефинисање тзв. минимално одрживог производа. Максималан буџет по пројекту износи 2.400.000 РСД. Трајање пројекта је 12 месеца. Предлози пројеката се подносе у електронској форми путем портала Фонда за науку РС.

Јавни позив за пријаву научноистраживачких пројеката је отворен од 8. маја 2023. године и трајаће до 15. септембра 2023. године, до 15 часова по средњеевропском времену.

Детаљи позива се могу наћи на линку.