Успех наших сарадника – пројекат у оквиру програма „Идентитети“ Фонда за науку

Фонд за науку Републике Србије је објавио коначну листу пројеката који ће бити финансирани у наредне две године у оквиру програма ИДЕНТИТЕТИ. На позив је конкурисало 160 предлога пројеката. У оквиру поступка евалуације, спроведеног у два степена, за финансирање је одабрано 16 пројеката. Иако је програм ИДЕНТИТЕТИ намењен финансирању искључиво пројеката из области друштвених и хуманистичких наука, ИХТМ је поносан што ће као партнер учествовати на једном пројекту: ELIPS - Environmental Identity of Primary School Students in Serbia. Носилац пројекта је Институт за педагошка истраживања (руководилац пројекта - Милица Марушић Јаблановић), а у реализацији ће учествовати  Учитељски факултет, Универзитет у Београду, ИХТМ, Природно-математички факултет, Универзитет у Новом Саду и Хемијски факултет, Универзитет у Београду. Са ИХТМ-а, на пpoјекту ће учествовати колегиница др Драгана Ђорђевић.

Честитке свим тимовима којима су одобрени пројекти! Желимо им пуно успеха у реализацији планираних истраживања!