Успех наших сарадника – лиценцирана иновација др Уроша Анђелковића

Потписана је лиценца за иновацију нашег колеге др Уроша Анђелковића. Др Анђелковић је у сарадњи са међународним тимом истраживача са Института за хемију, технологију и металургију и Хемијског факултета Универзитета у Београду, Факултета за хемију и хемијску технологију Универзитета у Љубљани, Универзитетске клинике у Улму, Универзитета Црне Горе и Института Јожеф Стефан у Љубљани, открио нови антивирални агенс.

Антивирална активност потврђена је на вирусима ХИВ-1, ХСВ-1 и ХСВ-2, Инфлуенза А и САРС-ЦоВ-2. Нови антивирални агенс може значајно допринети заштити против вируса из наведених група и померити границе фармацеутске и биотехнолошке индустрије. Откриће је резултат континуираног рада на тематици која се изучава више од 35 година на Институту за хемију, технологију и металургију и Хемијском факултету Универзитета у Београду. Више о вести можете прочитати на интернет страни Центра за трансфер технологије Универзитета у Београду.