Конкурс за Danubius Young Scientist Award 2021

Аустријско савезно министарство за науку, истраживање и привреду и Институт за Дунавску регију и Централну Европу додељују по трећи пут Danubius Young Scientist Award са циљем  да подстакне младе научнике/научнице да истраже питања и теме који су специфично везани за Дунавску регију. Предвиђено је 14 награда за по једног младог научника/научницу из по једне земље чланице Европске стратегије за Дунавску регију. Кандидата/кандидаткињу предлаже његова/њена матична чланица Универзитета у Београду: факултет или институт. Пријаве послате директно Дунавској ректорској конференцији неће бити разматране. Пријављивање траје  до 1. јунa 2021. године у 13:00h. Детаљи конкурса и начина пријављивања се могу видети на сајту Универзитета, а ближи услови конкурса могу се наћи на линку.