Успех наших сарадника – интервју у иностраним медијима

Весник европског конзорцијума Graphene Flagship објавио је интервју са нашим колегом др Марком Спасеновићем. У рубрици “Spotlight”, колега је причао о развоју гасних сензора и микрофона на бази графена у нашем Центру за микроелектронске технологије.

Graphene Flagship је пројекат који Европска комисија (ЕК) финансира са милијарду евра у периоду од десет година. Пројекат је, заједно са пројектом “Human brain”, први ове размере који је ЕК лансирала 2013. године у оквиру програма FET Flagships који има за циљ да одговори на велике научне и технолошке изазове данашњице кроз дуготрајна мултидисциплинарна истраживања и развој. Конзорцијум се састоји од 150 академских и индустријских партнера у 23 земље, а од 2018. ИХТМ је придружени партнер.