На "Проналазаштву-Београд 2018." у конкуренцији 18 пријављених земаља, Гранд При награду за најбољи проналазак је добила др. Милка Аврамов Ивић са сарадницима за проналазак "Рачунарски заснован систем за асистенцију при дијагностици малигних обољења"

Проналазак је један од резултата међународног пројекта ЕУРЕКА "Рачунарски заснован систем за асистенцију при дијагностици малигних обољења" чији је руководилац Др. Милка Аврамов Ивић а организација носилац, ИХТМ, Универзитета у Београду. Организације учесници су и Електротехнички факултет, Технолошко металуршки факултет и Медицински факултет Универзитета у Београду.

Аутори проналаска:

Др. Милка Аврамов Ивић, Проф. Др. Ирини Рељин, Проф. Др. Душан Мијин, Др. Јелена Ловић, Др. Сања Стевановић, Проф. Др. Бранимир Рељин, проф. Др. Слободан Петровић, Проф. Др. Драган Вуковић, Милан Миливојевић, дипл. инг. Електротехнике, Никола Малишић, дипл. инг.архитектуре, Ненад Шуњеварић, дипл. економиста

Diploma Grand Prix2018

GrandPrix2018