Uspeh naših saradnika – ažurirana lista 2% najuticajnijih naučnika na svetu

Ponosni smo na rezultat naših kolega, Svetlane Štrbac i Nebojše D. Nikolića, koji se nalaze na listi 2% najuticajnijih naučnika koju je objavio Univerzitet Stenford.

Univerzitet Stenford je objavio treću verziju liste 2% najuticajnijih naučnika u svetu prema preseku Skopusa 01.08.2021. i ažuriranim podacima za 2020. godinu: Baas, Jeroen; Boyack, Kevin; Ioannidis, John P.A. (2021), “August 2021 data-update for "Updated science-wide author databases of standardized citation indicators"”, Mendeley Data, V3, doi: 10.17632/btchxktzyw.3 (objavljena 19. 10. 2021). Lista je bazirana na standardizovanoj metrici citiranja svih naučnika i naučnih disciplina i na njoj se nalazi preko 100000 naučnika, od toga 67 naučnika iz institucija u Srbiji iz različitih disciplina.