Konkurs za Danubius Young Scientist Award 2021

Austrijsko savezno ministarstvo za nauku, istraživanje i privredu i Institut za Dunavsku regiju i Centralnu Evropu dodeljuju po treći put Danubius Young Scientist Award sa ciljem  da podstakne mlade naučnike/naučnice da istraže pitanja i teme koji su specifično vezani za Dunavsku regiju. Predviđeno je 14 nagrada za po jednog mladog naučnika/naučnicu iz po jedne zemlje članice Evropske strategije za Dunavsku regiju. Kandidata/kandidatkinju predlaže njegova/njena matična članica Univerziteta u Beogradu: fakultet ili institut. Prijave poslate direktno Dunavskoj rektorskoj konferenciji neće biti razmatrane. Prijavljivanje traje  do 1. juna 2021. godine u 13:00h. Detalji konkursa i načina prijavljivanja se mogu videti na sajtu Univerziteta, a bliži uslovi konkursa mogu se naći na linku.