Obaveštenje – predavanje o ekološkoj pismenosti

U okviru projekta ELIPS (Environmental Identity of Primary School Students in Serbia / Ekološki identitet učenika osnovne škole u Srbiji), dr Tomas Marcinkovski, profesor i programski rukovodilac obrazovanja u oblasti prirodnih nauka, tehnologije i matematike na Tehnološkom institutu u Floridi, SAD, u četvrtak, 28. marta. 2024. godine, u 17.30 časova, u Atrijumu Narodnog muzeja Srbije (Trg republike 1) će, uz obezbeđen konsekutivni prevod, održati naučno-popularno predavanje pod naslovom "Možemo li biti ekološki pismeni ako nismo osetljivi na prirodnu sredinu i ekološke probleme? - Kako razumemo, merimo i unapređujemo ekološku pismenost?" ("Can we be environmentally literate if we are not sensitive to the natural environment and environmental problems? - How do we understand, assess, and enhance environmental literacy?").

Predavanje je namenjeno svima koji su zainteresovani za teme obrazovanja, ekologije i životne sredine. Prisutni će imati prilike da učestvuju u diskusiji i razmeni ideja sa profesorom Marcinkovskim i članicama projekta ELIPS. Projekat realizuju Institut za pedagoška istraživanja, Beograd, Fakultet za obrazovanje učitelja i vaspitača, Univerziteta u Beogradu, Prirodno-matematički fakultet Univerziteta u Novom Sadu, Institut za hemiju, tehnologiju i metalurgiju Univerziteta u Beogradu i Hemijski fakultet Univerziteta u Beogradu. Projekat finansira Fond za nauku Republike Srbije, u okviru poziva Identiteti.

(pdf )